Zdrowie na zawołanie

Zdrowie fizyczne i emocjonalne każdego człowieka zależy od energii poszczególnych czakr znajdujących się w organizmie. Czakra to, prosto mówiąc, centrum energetyczne, które pobiera, magazynuje i przekazuje energię potrzebną organizmowi do funkcjonowania. Przez lęki, złe doświadczenia, stresy, czy przeżyte traumy lub szokujące zdarzenia energetyka czakr zostaje zakłócona, co w efekcie wywołuje zmienne stany emocjonalne, czy chorobę danego odcinka ciała, za który odpowiada dana czakra.

Pomagając moim Klientom w odzyskaniu zdrowia, koncentruję się na pracy z 7 głównymi czakrami, choć w ludzkim ciele jest ich bardzo dużo. Ciekawe jest, że w czakrach przechowywana jest przyczyna, która doprowadziła do powstania danej choroby, czy problemu, z którym człowiek się boryka.

Aby w pełni cieszyć się dobrym zdrowiem fizycznym, psychicznym, emocjonalnym i duchowym, można korzystać z wielu sposobów odblokowania energii krążącej w czakrach. Ja proponuję moim Klientom medytację z czakrami, prosząc Anioły o doładowanie energią lub usunięcie zaistniałych w danej czakrze blokad. Medytacje te są całkowicie bezpieczne.

Pracując z czakrami, możemy często uświadomić sobie różne trudne doświadczenia, czy wspomnienia, ukryte głęboko w podświadomości. Pracując z czakrami i Aniołami możemy usunąć je z podświadomości, zlikwidować dręczący nas ból i dojść w ten sposób do zdrowia fizycznego oraz emocjonalnego.

Krótko opiszę problemy łączące się z blokadami czakr, by przybliżyć kwestię tym, którzy się z nią jeszcze nie spotkali.

Zablokowana czakra podstawy (lub za mało energii w tej czakrze) wywołuje problemy materialne, człowiek nie ma energii, jest zaborczy, zachłanny i agresywny. Boli brzuch, chorują kości, krew. Mogą pojawić się problemy z otyłością lub anoreksją. Dobrze krążąca energia daje witalność, poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji (również w sferze finansów).

Blokady w czakrze seksualnej wiążą się z problemami w sferze uczuć. Dobrze krążąca energia daje wiarę we własne siły, niezależność, poczucie wolności. Przy blokadach pojawia się z kolei poczucie winy, człowieka ogarniają lęki, brakuje inicjatywy, dotyka go oziębłość lub niemoc płciowa, może też pojawić się uzależnienie od używek.

Energia, która dobrze krąży w czakrze splotu słonecznego, daje aktywność, pobudza intelekt, napawa optymizmem. Zablokowana energia lub zbyt mała jej ilość powodują wybuchowość, żądzę pochwał, człowiek istnieje w konflikcie z otoczeniem i samym sobą, cierpi na choroby przewodu pokarmowego, cukrzycę, czy choroby skóry.

Kiedy w czakrze serca jest odpowiednio dużo energii, w życiu panuje harmonia, miłość i akceptacja. Człowiek ma nadzieję na dobro i otwiera serce na innych. Zablokowana czakra serca powoduje odczuwanie chłodu emocjonalnego. A stale dotykające człowieka stany przygnębienia nie pozwalają cieszyć się życiem. Brak mu wiary i nadziei.

Czakra gardła odpowiada za twórczość, zdobywanie wiedzy, realizację marzeń i życiowe sukcesy. Mało energii w tej czakrze, czy przyblokowana energia, powodują niemożność wysłowienia się, poczucie braku spełnienia, a w ciele choroby gardła, uszu, zębów, karku, czy tarczycy. Mogą pojawić się problemy z prawidłową przemianą materii.

Szósta czakra, to czakra trzeciego oka. Sprawnie działająca sprawia, że człowiek jest przepełniony mądrością, wyobraźnią, osiąga mistrzostwo, ma doskonałą pamięć. Jeśli w tej czakrze występują blokady, człowiek nie ma zainteresowań, łatwo uzależnia się od partnera, czy rodziców, odczuwa ogromne napięcie i lęki oraz duchową pustkę.

I ostatnia z czakr, czakra korony, wiąże się z modlitwą, medytacją, mistyką i duchowym rozwojem. Daje nieograniczony potencjał. Zablokowana czakra korony powoduje odczuwanie dotkliwej samotności, często również mogą pojawić się choroby psychiczne, czy nerwice. Człowiekowi brak ufności, ogarniają go potężne lęki, zaburzenia pamięci, czy depresja.

Chcąc dowiedzieć się, która z czakr w organizmie ma mało energii lub w której krąży słaba energia, rozkładam karty, sprawdzając każdą z czakr. Człowiek jest całością psychofizyczną - jeśli jakieś zaburzenia występują w jednej czakrze, trzeba przyjrzeć się wszystkim, by zidentyfikować problem i znaleźć rozwiązanie.

Po zakończeniu pracy równoważy się czakry, by dany człowiek zyskał harmonię i wewnętrzny spokój. Więcej na temat samych czakr można przeczytać w mojej książce „Medytuj z Aniołami”. Znajdują się tam również przykłady uzdrawiających medytacji.