Medytacje o relacjach z ludźmi

Medytacje pomagają w rozwiązaniu trudnych relacji z ludźmi, z którymi pracujemy, czy jesteśmy związani emocjonalnie. Mogą przynieść zrozumienie lub odnalezienie przyczyny problemu, który zaczął się nawet przed wielu laty. Aniołowie wskażą Ci najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązanie emocjonalnych przeszkód.

Jeśli w natłoku codziennych spraw i stresów nie masz sił na często trudne rozmowy z otaczającymi Cię ludźmi, medytacja pomoże Ci wyciszyć się i znaleźć wyjście z sytuacji. Przeczytaj przykładową medytację o trudnych relacjach rodzinnych i dowiedz się, jak problem został rozwiązany.

 

Wrogość w rodzinie

Opis problemu: jedna z sióstr wyjechała za granicę, zostawiając rodziców na głowie młodszej siostry. Problem w tym, że ojciec był sparaliżowany, a matka chora. Młodsza siostra, Katarzyna, która miała na wychowaniu dzieci, nie potrafiła sobie poradzić z obowiązkami. Kiedy starsza siostra przyjeżdżała z zagranicy, była w centrum zainteresowania. Kochana i uwielbiana przez rodziców, czuła się wyjątkowa. Nie dbała o nic, nie łożyła na utrzymanie rodziców, nie interesowały ją kwestie remontów domu. Młodsza siostra była w rodzinie niczym Kopciuszek. Rodzice zapisali obu córkom dom, którym Katarzyna musiała się zajmować.

Młoda kobieta zdecydowała się znaleźć w medytacji rozwiązanie sytuacji, która wpędzała ją w depresję.

Katarzyna przeszła przez most medytacyjny. Zabrała ze sobą siostrę, by w fioletowym ogniu spalić stare więzy, sznury, wszystko, co zamiast łączyć, stało na przeszkodzie.

Anioł Stróż Katarzyny, ubrany w szare szaty, był przygnębiony i smutny. Za mostem obie kobiety zdjęły buty i weszły we fioletowe płomienie. Siostra, ku zdziwieniu Katarzyny, weszła chętnie. W ogień wpadały złote i srebrne kajdany. Paliły się złe emocje, a obie kobiety mocno tupały nogami. Podskakiwały, chcąc zrzucić z siebie wszystko, co złe, co je dzieliło.

Katarzyna skoncentrowała uwagę na sercu i okolicy serca. Zobaczyła liczne rany, zadrapania, mniejsze i większe blizny. Prosiła Anioły Miłości, Archanioła Gabriela, Archanioła Rafaela i Chamuela o pomoc dla siebie i swojej siostry.

Z nieba zaczęły spadać duże krople deszczu, które łączyły kolorowe energie Archaniołów – zielone, różowe i białe. Rzęsisty, kolorowy deszcz i energie Archaniołów obmywały uczucia i emocje sióstr, leczyły zadrapania, rany i blizny. W umysłach obu kobiet pojawiło się to samo zdanie – „Łączy nas miłość. Cieszmy się z oczyszczenia”.

Nim obie kobiety przeszły przez medytacyjny most do „tu i teraz” pojawił się obraz – obie siostry stały koło siebie, jak równe sobie, jakby zło, które je dzieliło, było już za nimi. W umysłach pojawiła się myśl – „Otwórz swoje serce, a siostra otworzy swoje na dobro”.

Medytacja pomogła Katarzynie wyciszyć emocje, zrozumieć, że łączące je pokrewieństwo pozwoli kiedyś na porozumienie. Niemniej, do prawdziwego, głębokiego, siostrzanego pojednania była jeszcze daleka droga. Siostra wyjechała i coraz rzadziej wtrąca się do decyzji Katarzyny dotyczących domu, czy opieki nad rodzicami.