O Medytacjach

Medytacja znana jest od tysięcy lat. Służy wyciszeniu umysłu, osiągnięciu wewnętrznej harmonii i znalezieniu w sobie dobrych rozwiązań kwestii, które spędzają sen z powiek. Utarło się myśleć, że medytacja dotyczy kultur Wschodu, że uprawiają ją mnisi tybetańscy, czy jogini. Jednak – medytować może każdy, bez względu na wyznawaną religię, poglądy, czy kulturę, w której wyrósł. Żarliwa modlitwa jest też swoistą formą medytacji.

Drugie, nie do końca prawdziwe wyobrażenie dotyczące medytacji łączy się z przeświadczeniem, że medytuje się w całkowitym odosobnieniu, niemal w pustelni. Można jednak medytować w swoim własnym pokoju. Ważne jest, by nic nie zakłócało spokoju, by otaczała nas cisza.

Jest wiele metod wprawiania się w stan głębokiego relaksu, czyli medytacji. Każda jest dobra, gdyż prowadzi do zharmonizowania energii lub emocji. Można medytować w pozycji siedzącej lub leżącej, w ciszy lub przy muzyce relaksacyjnej. Można też medytować na łonie natury. Bardzo istotne jest rytmiczne, powolne i głębokie oddychanie, które wprawia ciało w stan relaksu.

Medytacja jest absolutnie bezpieczna. Nie ma nic wspólnego z hipnozą, czy autohipnozą. Medytację można bezpiecznie przerwać w każdym momencie. Wspomaga zdrowie fizycznie i psychiczne, pomaga odzyskać równowagę i spokój w coraz szybciej pędzącym świecie. Uczy dystansu, zaufania we własne siły i osądy, pomaga rozwiązać dręczące problemy - co istotne, podpowiada najprostsze rozwiązania.

Dzięki medytacji można też zamknąć przeszłość, nauczyć się, jak żyć w teraźniejszości, czy budować lepszą przyszłość. Medytacja uczy, jak pogodzić się ze sobą i innymi, jak stać się zwycięzcą, człowiekiem, który sprawnie rozwiązuje problemy.

Od lat zajmuję się zgłębianiem tajników medytacji. Medytuję z Aniołami, prowadząc tego typu medytacje dla moich Klientów. Medytacje pozwalają na połączenie z wyższymi energiami kosmosu, które pomagają rozwiązywać życiowe kłopoty i wskazują odpowiednią drogę.

Każda medytacja jest inna i niepowtarzalna, dobierana pod kątem potrzeb Klienta, jego problemów i rozterek. W zależności od stopnia zaawansowania można osiągnąć bardzo wysoki poziom medytacyjnego relaksu. Są ludzie, którzy widzą w medytacji przepiękne obrazy i kolory, inni słyszą dźwięki, jeszcze inni czują zapachy. Każdy bierze udział w swojej medytacji, istnieje w stworzonym w wizji świecie, porusza się w nim i przeżywa go świadomie. Znajduje tam rozwiązanie swoich problemów. W wędrówce medytacyjnej towarzyszą mu Aniołowie i Anioł Stróż. Moja rola polega na prowadzeniu przez medytacyjne przestrzenie.

By znaleźć się w medytacyjnym świecie, można, np., przejść przez most. Wtedy nasz mózg rozumie, że przenosimy się z realnego świata w naszą wewnętrzną rzeczywistość. Motyw przekraczania mostu, czy przechodzenia przez drzwi pojawia się często w moich medytacjach. Jeśli masz ochotę zgłębić tajemnice medytacji, zapraszam do lektury mojej książki „Medytuj z Aniołami”.

Medytacja podpowiada rozwiązania w sposób symboliczny – niemniej, czytelny dla każdego w każdej kulturze. Zapraszam do przeczytania przykładowych medytacji, np. o miłości, czy finansach.

Jestem przekonana, że medytacja może być idealnym elementem nawiązania dialogu ze swoim wnętrzem, osiągnięcia harmonii i uświadomienia sobie, że wszystko jest możliwe.

Przejdź do oferty